Výrobce - Pilana

Pilana
Historie Výroba nástrojů ve firmě byla zahájena v roce 1934. Firmu založil p. Studeník a začal vyrábět ruční pily, kotoučové pily a postupně rozšiřoval výrobní program o frézy na dřevo a další nástroje na obrábění dřeva. Výrobní sortiment se postupně rozšiřoval o pilové kotouče na dřevo ze slinutých karbidů (SK), rámové a kmenové pily, hoblovací a průmyslové nože, nástroje na dělení kovu a těla pil. V letech 1948-1992 byla firma ve státním vlastnictví. V roce 1992 byla firma převedena do soukromého vlastnictví. Současnost Dynamicky se rozvíjející firma PILANA patří se svými 650 zaměstnanci k největším výrobcům nástrojů v Evropě. Nástroje jsou vyráběny z oceli nejlepší jakosti podle norem DIN a ISO. Kvalita je pečlivě sledována v každém kroku výroby. Pro velmi přesnou výrobu jsou využívána nejmodernější zařízení: Laser, CNC brusky, CNC obráběcí centra, CNC ostřičky, automatické pece a další automatická a poloautomatická zařízení. Přes 60% nástrojů je vyváženo do průmyslově vyspělých zemí jako jsou Německo, USA, Francie a Velká Británie. Soustavná pozornost je věnována zlepšování výroby a automatizaci, což spolu s dlouholetou zkušeností a nízkými výrobními náklady umožňuje nabídnout vysoce kvalitní výrobky za výhodné ceny. Skupinu PILANA tvoří seskupení spolupracujících firem. PILANA a.s. zajišťuje prodej výrobků, dodávky energií a další služby. Firmy PILANA Wood s.r.o., PILANA Knives s.r.o., PILANA Saw Bodies s.r.o., PILANA Metal s.r.o. zajišťují výrobu nástrojů. www.pilana.cz
katalog

Zahradnické ruční pily Pilana

publikováno: 2. 6. 2017
Ruční pily Pilana jsou tradičním výrobkem, který má své kořeny pevně svázané s Českou republikou. Historie výroby sahá až do předválečného období, konkrétně pak do roku 1934, kdy se v závodu Pilana začaly vyrábět ruční a kotoučové pily. Ty jsou díky dlouholeté historii a kvalitě známé po celém světě!
Magazín

O společnosti Pilana

publikováno: 29. 7. 2013
Znáte také pily Pilana? Snad každý truhlář nebo zámečník se určitě někdy musel setkat a sáhnout si na nějaký výrobek tohoto tradičního českého výrobce. Během své téměř osmdesátileté historie se společnost rozrostla a svůj sortiment výrazně rozšířila.