Výrobce - Husqvarna

Husqvarna
katalog

Křovinořez Husqvarna 525RX

publikováno: 25. 9. 2017
Křovinořez Husqvarna 525RX představuje výkonný a přitom lehký a pohodlný stroj, který je vhodný k odstraňování hrubé trávy a podrostu. Silný výkon zaručuje motor X-TORQ. Výhodou je intuitivní ovládání; pro snadné startování je křovinořez vybaven palivovou pumpičkou a sytičem, které jsou snadno dosažitelné. Jakmile je motor vypnut, vypínač STOP se automaticky přepne do pohotovostní polohy pro bezproblémové startování. K sekání lze využít buď strunovou hlavu, nebo trávní kotouč. Pro pohodlnou výměnu příslušenství a vaši bezpečnost je stroj vybaven kombinovaným ochranným krytem.
katalog

Robotické sekačky Husqvarna Automower®

publikováno: 19. 5. 2017
Robotická sekačka Husqvarna Automower® dokáže posekat trávník o ploše až 6 000 m2, a to za jakéhokoli počasí, v náročném terénu a na svazích o sklonu až 45 %. Při kontaktu s překážkou se sekačka sama zastaví a změní směr.
katalog
Travní sekačka Husqvarna LC 353V Classic je sekačka na trávu, která dosahuje skvělého výsledku při sekání trávy a údržbě trávníku díky technologii AFTech™ : žací kotouč je navržen tak, aby při rotaci vytvořil vzestupný proud vzduchu. Tento proud vzduchu zvedá trávu, aby bylo možné rovnoměrné sekání trávníku. Poté proud vzduchu dopravuje posekanou trávu skrz vyhazovací žlab do sběrného koše. Tímto způsobem se plní koš velmi efektivně, což vám umožní sekat trávu po dlouhou dobu bez přerušení. Husqvarna LC 353V má odolnou konstrukci, která vydrží mnohaleté používání. Sekačka je vybavena funkcí AutoWalk™ 2 pro ergonomické a pohodlné ovládání rychlosti.
katalog

Zahradní sekačka Husqvarna LC 356V

publikováno: 8. 5. 2017
Husqvarna LC 356V je robustní a vysoce účinná sekačka se sběrným košem pro zahrady o větší rozloze. Sekačka je postavena na odolném žacím ústrojí ze svařované oceli a je osazena silným OHC motorem se snadným startováním. Snadné a pohodlné ovládání díky inovativnímu systému ovládání jízdy TwinControl. Husqvarna LC 356V umožňuje tři metody sečení.
katalog

Aku plotostřih Husqvarna 136 Li HD 45

publikováno: 30. 4. 2017
Husqvarna 136 Li HD 45 Tiché, lehké, perfektně vyvážené a velmi snadno ovladatelné akumulátorové nůžky na živé ploty pro náročné uživatele, zahradníky a krajináře. Mají vynikající ergonomii a vyvážené rozložení hmotnosti.
Magazín
Na samém počátku stál vozík od dětského traktůrku. Studie zatáčení vozíku se postupně vyvinula v roce 1987 v univerzální patent nové zadní nápravy, která dala vzniknout první volantem řízené sekačce, tedy rideru. Během následujících pěti let se rider R 214T dočkal posilovače řízení a automatické převodovky a v roce 2005 i pohonu na všechna 4 kola. Pohon na všechny 4 kola, jinými slovy all wheel drive (AWD), znamenal velký posun kupředu, jelikož podstatně zvyšuje a zabezpečuje průchodnost na nerovném, vlhkém a kluzkém terénu a na svazích. Husqvarna se o sedm let později představila s dalším revolučním vylepšením, a to s výměnou benzinové nádržky za akumulátor. Méně hluku a emisí, minimální údržba a startování pomocí stisku tlačítka se stalo hitem. Není se tedy čemu divit, že v roce 2014 přesáhly celkové prodeje zahradních riderů 500 000 prodaných kusů.
Magazín

Husqvarna Profi Dny jsou opět tady!

publikováno: 15. 3. 2017
Jaro se nezadržitelně blíží a s ním i další ročník roadshow pro profesionály s názvem HUSQVARNA PROFI DNY. Vyzkoušet stroje a příslušenství Husqvarna v akci mohou zájemci od půlky března do konce září v dealerských prodejnách po celé České republice! 
recenze
*
*
*
*
/
Výrobce u svých aku nůžek na živé ploty Husqvarna 136 Li HD 46 slibuje výkon, dlouhou výdrž a rychlé nabíjení. Tak jsme se jim podívali řádně na zoubky!
Magazín
Nařezat, rozštípat, vyrovnat dřevo do hranice. Příprava palivového dříví na zimu se dá díky své náročnosti přirovnat k vrcholovému sportovnímu výkonu. Pro někoho je to příjemný způsob relaxace, pro jiného nutné zlo. Než se do ní pustíte, je dobré vědět, jakým dřevem topit a kolik ho budete potřebovat nebo jak ho správně uskladnit. Důležité je i správné vybavení, aby Vám práce šla dobře od ruky.
Magazín

5 zajímavostí o společnosti Husqvarna

publikováno: 29. 3. 2016
Švédskou firmu Husqvarna asi znáte hlavně coby výrobce kvalitního nářadí a náčiní pro zahradu. Na svém kontě má celou řadu inovací, které nejen pomohly se zvýšením bezpečnosti práce třeba s motorovými pilami, je ale také průkopníkem v řešeních šetrných k životnímu prostředí. Věděli jste ale, že původním podnikatelským záměrem byla výroba zbraní, a to dokonce už na konci 17. století? Husqvarna také více než 80 let vyráběla motocykly, s nimiž nejen slavila závodní úspěchy, oblíbil si je ale třeba i hollywoodský krasavec Steve McQueen. Historie jedné z nejstarší průmyslových firem na světě je plná originálních řešení i překvapivých zvratů. Přinášíme vám 5 zajímavostí, které jste o společnosti Husqvarna možná nevěděli.
Magazín

Dárky pro malé kutily

publikováno: 16. 12. 2015
Vánoce jsou už zase za rohem, takže jako správný rodič už určitě mnoho překvapení pro své ratolesti máte. Pokud u vás ale bydlí malý kutil nebo kutilka a vy stále hledáte něco originálního, co byste jim pod stromeček nachystali, připravili jsme pro vás pár tipů na dárky pro malé kutily, kterými své pomocníky určitě ohromíte. 
Magazín
Přestože většinu lidí by nenapadlo vyrazit na cestu autem bez použití bezpečnostních pásů, při práci s řeznými nástroji je otázka bezpečnosti často podceňována. Ochranné pomůcky by přitom měly patřit do základní výbavy každého, kdo s řeznými nástroji pracuje. Vybrat si dnes můžete opravdu vše od profíka po kutila a je jen třeba zvážit, jestli si pořídíte jednorázovou věc nebo naopak ochranné pomůcky, které vám jako domácímu kutilovi vydrží třeba na celý život.
Magazín
Tradiční švédská značka Husqvarna letos slaví 325 let od svého vzniku. Je to neuvěřitelné, ale Husqvarna profilující se zejména v oblasti lesnictví a zahradnictví započala svou dráhu již v roce 1689. Do portfolia Husqvarny ovšem za tuto dlouhou dobu patří mnohem více než jen pily a sekačky. Například své logo, které je v menších obměnách používáno dodnes postavila značka na vizualizaci pušek z čelního pohledu. Kromě zbraní patřily nebo patří mezi prodejní artikl této severské firmy také například šicí stroje a motorky.
Magazín
U každého stroje, který se používá pravidelně klade jeho majitel velký důraz na jednoduchost údržby. Čím intezivněji se nástrojem pracuje, tím méně času chce ztrácet vyprazdňováním zásobníků, broušením, seřizováním nebo čištěním filtrů.
Magazín

Čas na poslední sečení

publikováno: 24. 10. 2013
Čím větší máme pozemek, tím více práce máme se sekáním trávy. Blížící se zima sice zpomaluje její růst, ale i tak se nesmí tráva nechat přerůst, protože pak je její sekání mnohem namáhavější. Koncem měsíce října je většinou čas na její poslední sečení. 
Magazín

Husqvarna inovuje své portfolio rukavic

publikováno: 18. 9. 2013
Každý, kdo to s manuální prací myslí vážně moc dobře ví, že není rukavice jako rukavice. V Husqvarně o tom vědí své a proto představili svou novou řadu inovovaných rukavic. Švédský gigant si zakládá na kvalitě zpracování, materiálů a ergonomickém střihu. V jeho kolekci ochranných rukavic tak nově naleznete tři modely s označením Husqvarna Technical, Technical light a Clasic Light, které zaujmou zejména materiály odolnými proti vlhkosti.