Výrobce - Fiskars

Fiskars
katalog

Ruční pila Fiskars Xtract SW73

publikováno: 5. 10. 2017
Vysouvací ruční pila Fiskars Xtract SW7 ideálně doplňuje řadu seker Fiskars. Je určená pro řezání čerstvého dřeva a větví. Pilka se snadno a pohodlně drží v ruce a je plně zasouvací do držadla. 
katalog

Zahradní nůžky Fiskars Quantum P100

publikováno: 16. 9. 2017
Zahradní nůžky Fiskars P100 patří do řady Fiskars Quantum, která si klade za cíl spojit skandinávský design a perfektní funkcionalitu. Hliníkové tělo nůžek doplňují TruGrip držadla z přírodních materiálů, v tomto případě to je korek. Další patentovaná technologie Fiskars TrueEdge by měla zajistit díky povlaku snižujícímu tření ostré a přesné stříhání a jako bonus snadnou údržbu a čištění. Podle vlastní potřeby si můžete rovněž přizpůsobit předpětí tak, aby vyhovovalo velikosti a síle vaší ruky. .
katalog

Rámová pila Fiskars 21”

publikováno: 9. 6. 2017
Rámová pila Fiskars 21” s délkou čepele 53 centimetrů je určena k řezání při tlačném i tažném pohybu. Hodí se k řezání dřeva na podpal či ke zkracování silnějších větví s průměrem nad 5 centimetrů. Dvojité ozubení z kalené oceli výborně řeže čerstvé a mokré dřevo a přední zúžený rám dovoluje řezání i v nepřístupných místech. Při konstrukci myslel Fiskars i na bezpečnost: součástí pily je ochrana prstů před poraněním, díky magnetickému krytu listu se pak pila bude i bezpečně přenášet. V případě potřeby je pilový list velmi jednoduše vyměnitelný.
katalog

Mačeta Fiskars X3A

publikováno: 25. 5. 2017
Mačeta Fiskars X3A je vhodná k vysekávání stromků a menších větví. Komfort při práci vám zaručí lehké držadlo z pevného kompozitu FiberComp, které má speciální tvar pro bezpečný úchop. Díky rozšířenému konci rukojeti nevyklouzne z ruky. Dodává se v plastovém pouzdře, které usnadňuje její přenášení.
katalog

Štípací sekera Fiskars X27

publikováno: 3. 5. 2017
Štípací sekera Fiskars X27 je určena všem, kteří mají rádi kvalitu. Lehké topůrko z kompozitního materiálu FiberComp snižuje únavu při práci a jeho zahnutý konec topůrka brání vyklouznutí z ruky. Jeho délka zaručuje dosažení větší energie pro štípání velkých špalek. Dodává se s plastovým pouzdrem pro snadné přenášení a skladování.
katalog
Univerzální zahradní nůžky Fiskars UP82 mají násadu s tažnou objímkou a díky neklouzavému povrchu vám budou skvěle sedět v ruce. Součástí je i zarážka, která spolehlivě zastaví posuvnou objímku v momentě, kdy se nečekaně uvolní a sklouzne zpět. 
Magazín
Ačkoliv to tak v posledních dnech úplně nevypadá, jaro se pomalu probouzí a s ním přichází i příprava na zahrádkářskou sezónu. Nenechte se zaskočit a usnadněte si výsadbu nových rostlin, řez ovocných stromů, likvidaci zákeřného plevele či péči o dům a trávník. Máme pro vás pět vychytávek od společnosti Fiskars, které vám usnadní práci a nezruinují vaši peněženku!
Magazín
Pokud ještě nemáte nakoupené dárky pod stromeček a ani vás nenapadá, čím byste svým tatínkům, bratrům, synům či kamarádům udělali největší radost? Vánoce jsou za rohem, proto byste se neměli rozmýšlet dlouho. Podívejte se na deset tipů na dárek, který potěší každého pořádného chlapa a především milovníky černo oranžové značky Fiskars.
katalog

Škrabka Fiskars na led do auta

publikováno: 19. 12. 2016
Pokud vlastníte auto a většinu času ho parkujete venku, tak se Fiskars škrabka na led se smetáčkem stane důležitou součástí vašeho vybavení v autě. Určitě totiž všichni znáte ten pocit, kdy v největším spěchu zjistíte, že je vaše auto schované pod vrstvou sněhu a ledu. A protože Fiskars vyrábí praktické věci, které vám ušetří místo i čas, vyrobil škrabku na led se smetáčkem na sníh v jednom. Kartáč má silikonové štětiny, takže nemůže dojít k poškrábání skla. Na protilehlé straně kartáče je ještě navíc stěrka, která slouží k odstranění vody a mokrého sněhu. Pro jednodušší skladování je škrabka na led oddělitelná od zbytku nástroje. Takže je celý nástroj skladnější a můžete ho uložit například do přihrádky u spolujezdce, nebo do kapsičky za sedadlem. Více o škrabce zjistíte zde
Magazín
Možná budeme mít zase letos zimu bez sněhu, ale pokud by přeci jen něco nasněžilo a ono nasněží, tak pro vás máme několik tipů, jak si neuhnat hexenšus. Pokud poběží vše dle zajetých pořádků, tak se technické služby zaměří na ty důležité (prioritní) chodníky a jak se na ně máte dostat přes hromady sněhu ve vaší příjezdové cesty už za vás nikdo řešit nebude. Navíc se můžeme těšit na tradiční příspěvek na TV Nova, že až na chodníku u vás před plotem uklouzne stará babička tak vás zavřou až zčernáte. Nic na plat zase bude potřeba vzít do ruky, hrabla, lopaty, košťata nebo škrabáky a spálit trochu toho lidského sádla. Pomocí kvalitních nástrojů třeba od Fiskars a té správné techniky můžete ušetřit nejen čas, ale i bolavá záda.  
Magazín

Historie společnosti Fiskars

publikováno: 18. 11. 2016
Ikonickým produktem značky Fiskars je sekera, s níž většina z nás naštípala alespoň pár špalků či třísek. Ale věděli jste, že Fiskars je společnost s více než 365 let trvající tradicí a své výrobky dodává na trh už od roku 1649? 
Magazín

Jak vybrat tu správnou sekeru?

publikováno: 31. 10. 2016
Během chladných podzimních večerů není nad romantiku při plápolajícím ohni, ať už v krbu nebo u ohýnku. Na to vám stačí pár polínek a jejich naštípání je vlastně zábavou než prací. Jenomže na to, abyste si přes zimu pořádně zatopili v baráku budete potřebovat o dost kubíků dřeva víc a tady už veškerá sranda končí.  Naštípat dříví na celou topnou sezonu je zatracená dřina a o tom žádná! Pokud si tu dřinu chcete alespoň trochu zmenšit popřemýšlejte, jestli jste si vybrali správně sekeru.
Magazín
Česání jablek a jiného ovoce může být v podání klasických zkroucených dřevěných žebříků dosti adrenalinová záležitost. Klasikou je šesti nebo osmi metrový žebřík po dědovi. Ten pravděpodobně vypadá jako vrtule Spitfiru a vyroben byl zhruba také ve stejné době. Pokud se máte rádi a nelitujete investice zhruba 1200 korun, tak si můžete práci dost usnadnit díky česáčku na ovoce s teleskopickou násadou QuikFit. Systém Fiskars QuikFit umožní dosáhnout až to výšky 6m. To je teoretické číslo, protože takto vysoko se vám už bude s česáčkem hodně obtížně manipulovat. Dobré je, že česáček je velmi jednoduše odnímatelný. Na násadu můžete použit celou řadu příslušenství Fiskars QuikFit. Jako například prořezávací pilku, nůžky na větve, hrábě nebo také čistič okapů. Práce s nástavci je velice pohodlná a jednoduchá, zvládne ji opravdu každý bez ohledu na stupeň zručnosti. V tomto krátkém videu se můžete přesvědčit, jak snadno se se systémem QuikFit Tree Care pracuje. Pokud vy sami máte zkušenosti s tímto oblíbeným česáčkem na ovoce nebo třeba používáte konkurenční produkt, přidejte svůj názor v komentáři na této stránce. Pomůžete tím ostatním čtenářům s rozhodováním o koupi nové pomůcky na zahradu.
Magazín
Pokud se vám postupně v kůlně nebo zahradním domku množí zahradní nářadí a začínáte v něm mít trochu chaos, pak by vás mohlo zaujmout řešení Fiskars QuikFit. Jde o jednoduchou myšlenku jediné násady, která je ale vyměnitelná a nasadíte na ni v podstatě vše co k údržbě zahrady můžete potřebovat.
Magazín

Plevel – jarní boj se blíží

publikováno: 24. 3. 2016
Plevel je neodmyslitelnou součástí většiny zahrad a naše lenost nás často žene do chemických alternativ jeho likvidace. Zejména na jaře ale stojí zato překonat naší přirozenou lenost a prostě ten nejhorší a nejodolnější vytrhat. Podle velikosti zahrady to může být práce na půl hodiny, ale také na celý den. Zejména u plevelů, které mají hluboké kořeny nebo tvoří větší trsy si tuto práci můžete trochu usnadnit nějakým k tomu určeným vytrhávačem.
Péče o růže není složitá. Foto: Wikipedia.org
Magazín

Jak se postarat o růže

publikováno: 10. 3. 2016
Třetí měsíc v roce je čas, kdy ožívá příroda a s ní i vaše zahrada. Špatná zpráva je, že pokud ji budete chtít mít jako ze škatulky, moc volného času vám tento měsíc pravděpodobně nezbude. Právě nyní byste totiž měli provést řez ovocných stromů a keřů, postarat se o trávník či začít s výsevem zeleniny i okrasných květin. Pozornost byste ale měli věnovat i růžovým keřům. Péče o ně není složitá a zvládne ji i úplný začátečník. A pokud navíc dodržíte pár jednoduchých rad, už za pár měsíců se vám růže odvděčí obřími voňavými květy.
Magazín

Tipy pro zahradu v březnu

publikováno: 3. 3. 2016
Březen je pro zahradu jedním z nejdůležitějších měsíců. Po posledních mrazech je totiž nejvyšší čas nejen na dokončení úklidu, ale hlavně na řez a výsadbu některých stromů, zmlazení keřů s drobným ovocem a velkou pozornost byste teď měli věnovat i růžím. 
Magazín

Jak na jarní úklid II: zahrada

publikováno: 25. 2. 2016
Únor se přehoupl do své druhé poloviny a jarní počasí za okny až na pár výjimek začíná předkládat čím dál víc důkazů, že je jaro skutečně za rohem. A že se čas na přípravy na sezónu už zatraceně krátí! Tentokrát se zaměříme na úpravu stromů a keřů a na sezónu připravíme příjezdovou cestu, zahradní chodníčky, ale třeba i terasu. Je tu jarní úklid!
katalog

Zahnutá pilka Fiskars 1000691

publikováno: 24. 2. 2016
Pokud jste vlastníkem sadu či arboreta, máte rozsáhlý pozemek anebo prostě jen milujete stromy, kterých máte ve své zahradě požehnaně, stane se zahnutá pilka Fiskars 1000691 důležitou součástí vaší sbírky zahradního nářadí. Pila pro řez tahem spojuje čepel s hákovým zakončením, které zabraňují sklouznutí a zajišťují stabilitu, zatímco nižší list přispívá k čistému a přesnému řezu zespod. Objímka a zámek jsou vyrobeny z patentovaného materiálu FiberComb, konstrukcí je pak pila vhodná zvlášť pro větve s větším průměrem. Pilka je kompatibilní s teleskopickými nástavci z řady QuikFit, které dospělému člověku zajistí dosah až 6 metrů. Zahnutá jednoruční pila Fiskars 1000691 získala za svůj design mezinárodní ocenění RedDot.
Magazín
Finská značka Fiskars s chytrým domácím skleníkem KitchenGarden ukazuje, že i v nejtemnějším ročním období si můžete pochutnat na těch nejšťavnatějších bylinkách.