Výrobce - Abbecon s.r.o.

Abbecon s.r.o.
Firma ABBECON s.r.o. byla založena třemi konstruktéry v roce 2003. Z počátku byla její činnost zaměřena na konstrukci a vývoj nových zařízení s cílem, aby tato zařízení přinášela nové, širší a účelnější možnosti využívání. Byl například vyvinut rychlý sušící automat na lyžařskou obuv, který pracoval na principu vysoušení na speciální patentované konzole. Zajímavostí je např. patentované zařízení proti zpětnému prokluzu běžeckých lyží. Rovněž byl ve spolupráci s německou firmou vyvinut malý motorický půdní kultivátor patentované konstrukce. V roce 2006 přešla firma do rukou jednoho ze zakladatelů. Její zaměření se změnilo a firma začala být hlavně zakázkovou konstrukcí pro těžké strojírenství.
recenze
*
*
*
*
*

Žací nůž Abbecon

publikováno: 19. 5. 2013
Podívali jsme se na zoubek žacím nožům od české firmy Abbecon. Tyto trojlisté nože jsou dodávány jako příslušenství k většině běžně dostupných sekaček a traktorů. Pokud by ale zrovna na váš stroj nebyl k dispozici vhodný rozměr tak vám ho v Ráječku, kde firma sídlí vyrobí na míru.
katalog

Žací nůž Abbecon

publikováno: 19. 5. 2013
Tento nůž byl speciálně vyvinut pro sečení přerostlé nebo vlhké trávy. Je určen do rotačních sekaček a traktorů se sběrem do koše. Konstrukce tohoto nože využívá k sečení tři ramena skloněná vzad po směru otáčení. Tato konstrukce snižuje řezný odpor nožů, ulehčí se motoru a lze sekat vyšší pojezdovou rychlostí. Jeden z příjemných efektů je pak pro majitele snížení spotřeby paliva nutné k posečení dané plochy. U běžných dvouramenných žacích nožů dochází k opakované cirkulaci kolem nože a jejímu velkému rozmělnění. Touto drtí se pak zanáší zejména v případě vlhké trávy celé šasi sekačky včetně výdechových otvorů ve sběrném koši. Naproti tomu mají nože Abbecon dlouhé šikmé plochy, které vyvolávají proudění vzduchu po celé délce nože a posečená tráva je okamžitě unášena do koše nebo odvodního kanálu. Tráva posečená nožem Abbecon je tedy větší a v kombinaci se zvýšeným prouděním vzduchu dokáže lépe naplnit celý sběrný koš.