Řezání cihlových pásků – Norton Clipper CM35

video
publikováno: 6. 2. 2020 autor:

Konečně jsem se dostal do fáze, kdy jsem zachráněné cihly vrátil zpět do domu. 🙂 Každopádně jsem si na tom měl možnost otestovat novou kamenickou mini pilu Norton Clipper CM 35 a hlavně tichý kotouč Silencio.

Musím říct, že tahle pila je fakt šikovně malá a dá se s ní skvěle manipulovat. Oproti velkým blokovým pilám ji dáte do běžného auta i v jednom člověku. Výkon motoru si poradí hravě s cihlou, betonem i kamenem. Je tedy ideální na práce na stavbách, na zámkovku atd. Super je, že se dá použít na mokré i suché řezání. Komora pro odsávání prachu funguje dobře a pokud si třeba u zámkovky vystačíte s pokosem a nemusíte vyjíždět plně se stolem, tak opravdu většinu prachu zachytí vysavač.

K pile se dá dokoupit příslušenství jako kolečka, stůl, vana s čerpadlem atd. Pak se ale celkem příznivá cena už vyšplhá zbytečně vysoko a je na úrovni už větších plně vybavených pil. Co mě ovšem úplně nadchnulo je ten speciální tichý kotouč silecio. Bez přehánění dělal puštěný vysavač víc hluku než samotné řezání. Sice ten kotouč stojí jednou tolik než klasický, ale komfort který při dlouhodobé práci poskytne za to určitě stojí.

Norton Clipper CM35 je za mě tedy opravdu skvělá volba a poměr cena/výkon mi tam sedí. Na jednom projektu si na sebe z větší části vydělala. Takže se jedná o zajímavý kus nářadí do portfolia.

Diskuze: