Půdní schody – jak a kdy je vybrat

video
publikováno: 19. 2. 2020 autor:

Půdní schody byly jednou z věcí, které jsem v projektu podcenil. Nikoho nenapadlo, že prostor půdy budeme chtít využívat opravdu aktivně a tak se tomu nepřikládala velká váha.

Nakonec se to podařilo celkem zachránit, ale už při projektování konstrukce střechy jsme na to měli myslet a ušetřili bychom si dost starostí s jejich nejideálnějším umístěním. Co se týká samotného výběru, tak pro mě bylo důležité aby byly opravdu stabilní, aby se dobře otevíraly a zavíraly i dětem a manželce a hlavně aby taky dokázaly pořádně izolovat.

Na veletrhu ForArch jsem pak viděl právě schody Wippro a bylo v podstatě rozhodnuto. Když to porovnám s půdními schody nabízenými v hobby marketech tak … to přeci vůbec porovnat nejde. To je prostě jiná disciplína. Ono stačí když se podíváte vůbec na ten systém uchycení té výsuvné části a hned je jasné, že rozdíl mezi schody za 4 000 a 24 000 je prostě v jejich kvalitě a životnosti.

Model který jsem s ohledem na rozměry, izolaci a design vybral je Wippro GM4 Klimatec 160 LUXE Instalace byla jednoduchá, ale jsou dost těžké takže to chtělo minimálně na onu fázi zvedání do otvoru alespoň dva spíš tři lidi. Po finálním osazení a dotažení mi dalo trochu práce je seřídit tak aby se vše hladce zavíralo, ale bylo to jen o srovnání do dokonalé vodorovnosti ve všech směrech.

Schody jsem vybíral zde: https://www.schody-wippro.cz/

Aktuálně by měly být k vidění i na stavebním veletrhu v Brně.

Diskuze: