Podbití střechy

video
publikováno: 9. 4. 2020 autor:

Podbití střechy je jedno z míst na stavbě, které lidé často podceňují a nemyslí na budoucnost. Já jsem volil omítnutí proto, abych co nejvíce eliminoval nutnost údržby v budoucnu. Určitě se mi nebude chtít každých pár let šplhat kolem baráku na žebříku nebo lešení, abych něco natíral.

Pokud ale budete dělat omítané podbití je dobré myslet na to, že se tam prostě potkávají různé druhy materiálů a ty teplem budou mít tendenci chovat se různě a praskat a opadávat. Já jsem volil cestu dřevěného roštu (klidně může být i z SDK profilů), OSB desku a 20mm XPS. Všechny součásti konstrukce jsem se snažil dobře napenetrovat a fixovat kvalitními vruty a hmoždinkami právě proto že vše bude teplem pracovat tak aby to prostě vydrželo co nejdéle.

Jediné co jsem záměrně nechal k „vypraskání“ je kout kde se potkává podbití a fasáda. Záměrně jsem to ani nenapojoval ve fasádě perlinkou protože to je místo, kde ať chcete sebevíc se vždy nějaké vlasové trhniny udělají. Ve chvíli, kdy to není spojené tak je velká šance, že ta prasklinka bude přesně v rohu, kde to nebude ani vidět a ne někde v ploše jako v případě že by to bylo proarmované tkaninou.

9Hned za podbitím je betonový věnec a proto jsem velkou pozornost věnoval i samotnému zateplení tohoto koutu střechy, abych co nejvíce eliminoval případné tepelné mosty a studené rohy v podkroví.

Diskuze: