Nejlepší způsob izolace podlah – ThermoWhite

video
publikováno: 25. 9. 2019 autor:

Někdy se na stavbě potkáte s problémem, jak zaizolovat například podlahy, kde je obrovská změť trubek, kabelů a rozvodů. Vyřezávání a vypalování polystyrenu je hodně pracné a nikdy jej nedokážete udělat 100%. Pak se často přikročí k nějakému zasypávání pískem nebo vypěňování, což prostě z mnoha technických důvodů není dobré a správné řešení.

Já jsem objevil materiál ThermoWhite, což je v podstatě stejný polystyren jako ten který koupíte ve stavebninách, jen je v jakési „tekuté“ formě vyléván přímo do podlahy. To má jeden veliký benefit a tím je právě ona dokonalá izolace okolo sítí a infrastruktury na podlaze. TermoWhite se tam upěchuje a dokonale „obteče“ vše co má zůstat pod podlahou.

Vrstvu si určíte podle projektu a následně se podobně jako při vylévání podlah rovná výška. Pokud to dělá zkušená firma, dokáže vám udělat v podstatě dokonalou rovinu. Pokud budete nad izolaci dávat podlahové topení je třeba počítat se systémovou deskou nebo si nechat prostor pro položení finální vrstvy polystyrenu třeba o síle 3 cm, kam topenáři mohou uchytit spony.

Velkou výhodou kromě dobré tepelné izolace je také vysoká hodnota kročejového útlumu, ale hlavně rychlost. Zkušená parta dokáže rodinný dům zaizolovat ThermoWhitem během jednoho dne. Za mě tedy velká spokojenost, jen si za tuto technologii připlatíte. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že je to i s prací, kterou stejně nějakému podlaháři budete muset za pokládku klasického polystyrenu zaplatit.

www.thermowhite.cz

Diskuze: