Montáž CNC krovu – 4 dny a 4 chlapi

video
publikováno: 7. 2. 2019 autor:

Stavba CNC krovu byla další částí projektu na který jsem se hodně těšil.
Byl to můj první krov a dlouho jsem se rozhodoval jestli na něj jít klasicky nebo CNC variantou. Samozřejmě jsem řešil finanční stránku, ale když jsem vše propočítal tak by to vyšlo v porovnání s klasikou v podstatě na stejno.

To co stála CNC výroba a montáž tak by si naúčtovali tesaři za svou práci v podstatě také. Rozdíl je ale v dokonalé kvalitě provedení a především rychlosti. Je jasné že také záleží na velikosti a složitosti krovu, ale u mého 2x polovalba a 4x vikýře to tak vycházelo.

Byl jsem velmi mile překvapený kvalitou řeziva co přišlo z DekWoodu a hlavně tou přesností zpracování. Vše bylo naimpregnované a jako výhodu toho CNC zpracování také vidím to, že to impregnují až po opracování. To v praxi znamená, že jsou naimpregnovány všechny dlaby, sedla čepy atd. Krov jsme dávali dohromady ve čtyřech lidech a během pár dní to stálo.

Škoda jen že nám počasí nedovolilo ho rovnou i zalaťovat a položit krytinu. Dodané plány jsou velice přehledné a vše je očíslované takže se tam asi moc chyba ani udělat nedá. Po své zkušenosti CNC variantu krovu mohu doporučit. Na zvážení je jestli se dnes vyplatí i firmám krovy vyřezávat nebo za stejný čas tři „smontovat“

Diskuze: