Malování – jaké jsou rozdíly v barvách?

video
publikováno: 10. 3. 2020 autor:

Vymalovat barák nebo byt není jen tak a v barvách jsou obrovské rozdíly. Rozdíly v barvách jsou nejen cenové ale hlavně také v jejich vlastnostech. Pro mě je takové zásadní dělení na barvy „hlinkové“, které splní efekt rychle a čistě vymalovaného prostoru, ale po několika přemalování hrozí jejich loupání a s tím související škrábání a opravy stěn. Takové barvy také v podstatě neumyjete. Jakmile vám je děti pomalují nebo na ně něco vylejete je to v podstatě na nové malování.

Naproti tomu je celá řada barev na jiných bázích, které jsou velmi dobře otěruvzdorné a často k jejich „regeneraci“ postačí vlažná voda a hadr. Znám reálné případy, kdy si někdo objednal nové vymalování a malířská firma část místností prostě jen umyla a byly jako nové. Nejde ani tak o to jestli to je barva A nebo B ale prostě o to na jaké bázi je založená a co od ní můžete očekávat.

Nenechte se zbytečně napálit „taháky“ různých stavebnin a hobbymarketů. dneska má skoro každý nějakou svojí privátní značku a za super ceny a v super akcích. Já se vždycky podívám do technického listu a prohlášení o shodě a tak buď přímo nebo pomocí několika indícií dokážete odhalit, kdo tu barvu pro daného prodejce vyrábí a co to je za barvu od originálního výrobce. Nedávno jsem třeba narazil na „super akci“ 2 plus 1 kbelík „zdarma“. No a během pár minut jsem zjistil, že od originálního výrobce tu barvu koupím za plnou cenu o 30 % levněji na kilo než v této mega super bomba akci. 🙁

Takže raději kupuju barvu přímo od výrobce a koupím si kvalitnější barvu, které spotřebuji třeba i míň než „levný no name“ barvy v akci.

Diskuze: