Jak jsem vybíral hydroizolaci spodní stavby

video
publikováno: 21. 1. 2019 autor:

Výběr hydroizolace z asfaltových pásů byla jedna z dalších činností, kdy jsem se na stavbě musel ponořit do technických listů a začít se pídit co v praxi znamená použít pás modifikovaný nebo oxidovaný atd. Co se výroby týká, tak Česká republika patří co do výroby m2 na hlavu mezi světové velmoci.

Jakmile začnete hledat v nabídkách stavebnin tak objevíte hromady výrobců a spousta z těch pásů se jmenuje i velice podobně. Špatná zpráva byla, že to nebude levná záležitost a celkové náklady na hydroizolaci se u běžného rodinného domu vyšplhá na několik desítek tisíc korun. Při mém výběru jsem zohlednil doporučení projektanta ale i známých, kteří mají postaveno a měli už reálné zkušenosti. Hodně jsem si hrál s myšlenkou udělat jen jednu vrstvu, ale jsem rád, že mi stavební dozor promluvil do duše a s ohledem na radon jsme udělali dvě vrstvy.

Přeci jen v tom domě chci žít celý život a nechci si někdy vyčítat, že jsem něco podcenil jen kvůli penězům. Nakonec jsem vybral Glastek 40 special mineral protože jsem měl dobré reference od známých stavařů. Pochvalovali si práci s ním, což můžu z vlastní zkušenosti potvrdit. Stejně tak mohu ze zkušenosti doporučit nepřevážet celou paletu v letním horku jen tak „lehce“ přikurtovanou na vozíku. Teplem se role a i smršťovací folie ve které to je zabalené může povolit a pak budete tak jako já sbírat 600 kilo asfaltovejch pásů po kruháči. 🙂

Diskuze: