Bostitch vs DeWalt – souboj aku hřebíkovaček

video
publikováno: 24. 4. 2019 autor:

Plně akumulátorové hřebíkovačky jsou skvělou alternativou k pneumatickým nebo plynovým hřebíkovačkám, které jsou dlouhé roky používané na střechách a u dřevostaveb. Hlavní otázkou pro mě bylo jestli mají dostatečný výkon a výdrž a musím uznat, že v tomto ohledu si obě varianty hřebíkovačky od DeWaltu i Bostitch vedly naprosto v pohodě.

Limitem je velikost používaných hřebíků (90mm) na druhou stranu je třeba říct, že plynové nebo pneumatické verze, které zvládají třeba i hřebíky 120mm jsou už gigantická monstra, která potřebují opravdu velké kompresory nebo hromadu plynu a hlavně silné paže. Hřebík a kladivo pořád bude fungovat a v ruce zkušeného tesaře to je velmi funkční nástroj, ale pokud se budeme bavit o efektivitě a rychlosti tak s hřebíkovačkou se bavíme o úplně jiné lize.

Na druhou stranu se bavíme o profi nářadí, které atakuje hranici 20 tisíc korun a je určené tam, kde si na sebe hravě vydělá. Velké minus má u mě DeWalt i Bostitch za zrušení kompatibility akumulátorů, to prostě žádného zákazníka potěšit nemůže.

Diskuze: