Bobcat E10z a minidumper Cormidi C85

video
publikováno: 18. 9. 2019 autor:

Bobcat E10z a Cormidi C85 to je mini rypadlo a mini dumper, které jsem si půjčil na napojení domovní kanalizace a dešťových svodů do jímek. Bojoval jsem v tomto případě hlavně s prostorem protože jsem potřeboval udělat tři pasy kousek od sebe a mezi domem a jímkami bylo také jen cca 5 metrů. Šlo tedy o to nějak rozumně naložit s vykopaným materiálem, aby nepřekážel a přitom se nemusel nikam moc daleko přesunovat.

Obě mašiny jsou super, snadno se ovládají a během malé chvilky se s nimi naučí každý, kdo má jen trochu citu v rukách a nějakou základní schopnost koordinace pohybů. Hodně mile mě překvapil hlavně ten mini dumper Cormidi. Na první pohled může vypadat trochu neohrabaně, ale je opravdu naprosto neuvěřitelné, jaký to je pracant a kolik se toho s ním dá zvládnout.

Odvážel jsem s ním hlínu z míst, kde mi překážela, navážel písek do výkopů okolo potrubí, částečně hutnil pasy a nakonec jsem s ním i krásně srovnal terén a radlicí rozhrnul vše do roviny. Za mě tyto dva stroje mini rypadlo a mini dumper dávají dohromady velkej smysl a zastanou obrovský kus práce.

Dělníci, kteří tou dobou dělali topení v domě na mě pořád házeli takové posměšné pohledy, jako že si tam hraju s „mašinkama“, jenže když viděli, jak jsem večer slezl ze stroje a vše bylo dokonale srovnané a já v uvozovkách nevzal lopatu do ruky, tak sami uznale kývali hlavou jako že ty stroje vlastně hodně podceňovali.

Diskuze: