Automatický stativ pro laser – velká vychytávka

video
publikováno: 4. 3. 2020 autor:

Jakmile něco vyměřujete rotačním laserem a speciálně na velké vzdálenosti je třeba mít k ruce druhého člověka, jinak nemáte moc šanci přenastavovat vágrysy.

Toto geniálně řeší automatický motorizovaný stativ od Hilti. S ním si totiž při přenastavování stativu jen zmáčknete na přijímači tlačítko a motor ve stativu ho vyrovná přesně podle vágrysu, který jste si určili na přijímači. Je to jednoduchá „fíčura“ ale neskutečně užitečná a opravdu u hodně věcí už nepotřebuju druhého člověka v ruce nemluvě o tom, že už nemusím spoléhat na cizí ruce a oči. 🙂 Se stativem používám laser Hilti PR30 HVS což je super odolnej (na stavbu se to hodí) laser, kterej umí pracovat i ve sklonu.

To jsem využíval při vyměřování spádu dešťové kanalizace okolo domu. Požadovaný sklon se nastaví v jedné linii domu a pak už jen latí kontroluju usazení potrubí v písku. Hodně to urychlí práci oproti nějakému vyměřování vodováhou nebo metrem oproti vágrysu na baráku. No a v neposlední řadě to pak můžu svěřit každému ukrajinci protože prostě eliminuju jakoukoli lidskou chybu nebo nepozornost.

Diskuze: