Airless stříkání interiéru – GRACO 395 PC PRO

video
publikováno: 7. 3. 2020 autor:

V domě jsme všude volili kletované sádrové omítky a sádrokartonové příčky provedené v kvalitě Q4.

Proto a kvůli rychlosti jsem volil pro malování ve většině domu stříkání. Váleček by totiž ten dokonale hladký povrch „znehodnotil“ strukturou. Měl jsem kliku a v půjčovně jsem chytil úplně nový stroj, který zařadili do flotily a to je Graco 395 PC PRO. Kromě možnosti připojení stříkacího zařízení k aplikaci v telefonu má i nově udělanou pistoli, která mi přijde ergonomicky o fous lépe padnoucí do ruky než ta starší generace. To co člověk po celém dnu ocení je její nízká hmotnost a dobrá možnost nastavení polohy spouště.

Airless stříkání je za mě určitě volba všude tam, kde dává smysl věnovat se zakrytí oken, podlah a kde třeba není ještě moc nábytku. Pokud někde budou omítky a barvy nevalné kvality a bojíte se že se to válečkem oloupe tak i zde bych volil airless techniku.

Co je za mě asi to opravdu nejdůležitější, tak je neskutečná rychlost se kterou poté co jste všechno olepili a zakryli dokážete pracovat. Graco těch airless strojů vyrábí celou řadu a docela zajímavá je i jejich malá ruční akumulátorová varianta, která se může hodit třeba na menší opravy nebo do dílny na lakování.

Diskuze: