Recenze pásové pily na kov BS 115HVA

recenze
publikováno: 18. 8. 2017 autor:

Jakmile se v dílně pustíte do práce s kovem, tak velice záhy začnete přemýšlet, jak na ideální dělení materiálu. První na řadě je klasická flexa, pak možná přejdete na stacionární kotoučovou pilu na kov. Pomyslnou třešničkou na dortu je ovšem pásová pila. Díky ní je totiž dělení kovu mnohem čistší, většinou přesnější a mnohem méně hlučné.

V této recenzi jsem se podíval na model BS 115HVA, prodávaný v Uni-Maxu. Je to model střední třídy, vhodný do malé dílny. Pro domácího kutila to bude splněný sen a pro profesionálního řemeslníka slušný pracant za rozumný peníz.

Pásová pila na kova BS 115HVA

Model BS 115HVA je pásová pila na kov s otočným ramenem, která je dobrým nástrojem do menší profesionální dílny, kde nepoběží 10 hodin v kuse a nebo garáže nadšeného kutila. Díky přesnému, čistému a málo hlučnému řezu, který je navíc téměř studený tak nabídne celou řadu předností oproti nejklasičtějšímu způsobu dělení železa řezným kotoučem. Rameno je podporováno masivní pružinou a funguje dobře, ale pokud byste chtěli pilu používat opravdu ve velkovýrobě doporučil bych sáhnout po nějakém z vyšších modelů s plynovou vzpěrou.

Některá místa, jako třeba šroub na povolení zajištění otočného ramene by mohlo být lépe dostupné, ale dá se to elegantně vyřešit nějakým šroubem s plastovým madlem za pár korun. Svěrák materiálu funguje výborně a není mu co vytknout. Pila je hodně těžká a i s podstavcem tak není jednoduché s ní po dílně manipulovat. Dohromady to je něco málo přes 100 Kg. Naštěstí to ve většině případů snad není potřeba.

Tento konkrétní model je z obchodu Uni-Max.cz.

Více detailů naleznete ve videorecenzi:

 

Výkon

*
*
*
*
/

Design

*
*
*
*
0

Zpracování

*
*
*
/
0

Výkon/Cena

*
*
*
*
0

Diskuze:

  1. kalivoda

    prohlidni