Pracovní stůl Lidl – dobrá koupě (recenze)

Pokud nemáte v dílně nebo bytě příliš místa na zbyt nabízí se jako řešení pracovní plochy nějaký skládací pracovní stůl. Na trhu jich najdete celou řadu a ceny začínají u 500 korun a končí v mnohatisícových řádech. Lidl nabízí pod svou značkou Powerfix asi vůbec ten nejlevnější, jaký lze sehnat. Podívali jsme se na něj v naší recenzi a až na peripetie se skládáním nás vlastně mile překvapil.

Obyčejný design

 

Pracovní stůl Powerfix Profi je klasickým stolem s dělenou deskou z MDF respektive dřevotřísky, která má v sobě otvory pro uchycení svorek a současně slouží obě části díky plastovým vyjímatelným čelistem jako hoblice nebo svěrák. Funkčně o tomto stole není nic moc co psát a proto jsme se zaměřili na jeho zpracování.

 

I přes velké snažení jsme se nikde nedopátrali, odkud vlastně tento stůl pochází. Každopádně se Lidl velmi intenzivně snaží spoustou německých názvů vzbuzovat dojem, že je právě od našich západních sousedů. Použité profily a plechy jsou rozumně dimenzované a po sestavení a dotažení tak získáte stabilní stůl, na který se nemusíte bát jen tak zatlačit.

Lidl sice uvádí maximální zátěž 100 kg, ale náš tip je, že by tento stůl unesl klidně i dvakrát tolik. Tak jak je u nářadí z Lidlu zvykem nejedná se o jejich výrobek, ale o na zakázku dělaný produkt pouze brandovaný jako Powerfix.

Pokud se podíváme na aktuální nabídku podobných stolů, je dost pravděpodobné, že onen pracovní stůl Powerfix je ve skutečnosti přebarvený pracovní stůl Ryobi RBW 01, který se ale pod vlastní značkou prodává za cenu okolo 800 korun.

Sestavovací peklo

Funkčně ani konstrukčně podstatě stolu z Lidlu za onu pětistovku není co vytknout. Jediné, co je opravdu mrzuté a chvílemi nás to dokázalo rozpálit do běla je absolutně nedostatečný manuál a ne úplně šťastný design pro samotnou montáž. Sestavení stolu nám zabralo hodinu a v podstatě jsme měli štěstí, že některé díly jsme v rámci náhody 50 na 50 trefili správným směrem.

Možná jsme všichni zhýčkaní návody výrobků Ikea, ale v návodu chybí především popis kam přesně umisťovat podložky u šroubů. Zejména u pohyblivých částí by to mohlo mít za následek poničení stolu nebo špatnou funkčnost. Je třeba zapojit rozum a opravdu nikam nepospíchat, vyzkoušet si jak se jednotlivé části pohybují a domyslet si, že pokud se má něco dobře hýbat, bylo by dobré mezi dva plechy onu podložku umístit. Občas je to opravdu boj, jako například při upevňování nohou stolu do U profilu, kdy právě dovnitř musíte vložit ty podložky.

Narazili jsme také na dvě špatně předvrtané díry, takže jsme si je museli sami převrtat. V krabici je přiložen jeden dvoustranný montážní klíč, ale s ním si nevystačíte. Abyste byli schopni stůl sestavit, budete potřebovat ještě minimálně křížový šroubovák a nástrčný klíč číslo 17. Uniká nám, proč i toto nářadí není přiloženo, když tam jeden klíč je. Navíc by bylo prima najít v návodu hned na začátku nějakou informaci o tom, že budeme potřebovat další nářadí.

Poslední věcí, která nás nepotěšila, jsou gumové koncovky na nohy stolu. Nejen že nikde nenajdete, jak je správně nasadit (jsou totiž asymetrické), ale hlavně se velmi špatně nasazují a musíte použít dost hrubé násilí, k čemuž se chvíli odhodláváte ve strachu, že něco třeba poničíte.

Závěr

V závěrečném hodnocení jsme za dané peníze velmi spokojeni s provedením i funkčností. Pokud ve zdraví přežijete cca hodinové sestavování stolu, určitě vám bude dobře a snad i dlouze sloužit. Pokud byste ho už v Lidlu nenašli, pak si můžete po připlacení cca 300 korun koupit pravděpodobně onen originální model od Ryobi.

Výkon

*
*
*
*
0

Design

*
*
*
*
0

Zpracování

*
*
*
0
0

Výkon/Cena

*
*
*
*
*

Diskuze:

  1. wicho

    proč nakupujete takove levne a nefunkčni šmejdy tim mislim elektroniku jso nefunkčni nebo napul vykradene

  2. Okfans

    Třeba proto, že umíme česky….