Bosch PSB 18 Li-2 – šikovný domácí vrtací aku šroubovák (recenze + video)

recenze
publikováno: 10. 2. 2017 autor:

V recenzi jsme se podívali na model Bosch PSB 18 Li-2 Ergo, který na první pohled zaujme především svou velikostí, a to v pozitivním slova smyslu.

Bosch PSB 18 Li-2 Ergo je malý a velice praktický aku vrtací šroubovák, který bez problémů padne do každé ruky (i ženské ruky). Mezi jeho výhody patří především dobře promyšlená ergonomie, slušný výkon a výborně řešené LED přisvětlení.

V balení námi testované varianty naleznete dva 18V akumulátory, což je příjemné. Díky tomu vás nemusí trápit ani ne zcela přesné zobrazení zbývající energie umístěné na rukojeti. Ale o tom se dozvíte více ve videorecenzi.

Aku vrták se nezalekne žádné výzvy pro kterou je primárně stvořen. Limitem pro Bosch PSB 18 Li-2 Ergo je až vrtání do betonu. To už je pro něj moc velké sousto a není na to stavěný. Na druhou stranu musíme brát v potaz, že se jedná o aku nářadí určené pro drobné práce jako šroubování, vrtání do dřeva, kovu a nebo cihlových materiálů v domácích podmínkách. Z tohoto pohledu bude tento aku vrtací šroubovák skvělým pomocníkem do jakékoliv domácnosti nebo hobby dílny.

Velmi zajímavou součástí tohoto modelu je osazení technologií Syneon Chipu, která slouží k řízení elektroniky a především jako bezpečnostní prvek. Syneon Chip totiž okamžitě odpojí přívod elektřiny z akumulátoru do zařízení v případě, že se vám kousne vrták nebo je na něj vyvíjena větší síla, která by mohla zranit uživatele nebo poškodit samotný šroubovák.

Další podrobné informace a dojmy z používání už nyní v naší videorecenzi.


Za zapůjčení Bosch PSB 18 Li-2 pro tuto recenzi děkujeme partnerovi dnešního dílu – společnosti NářadíBosch.com
Nářadí Bosch

Výkon

*
*
*
0
0

Design

*
*
*
*
0

Zpracování

*
*
*
/
0

Výkon/Cena

*
*
*
*
/

Diskuze:

 1. Hosting

  This cordless 2-speed combi drill is equipped with Bosch Electronic torque preselection, with 22 torque settings as well as settings for drilling and impact drilling. DIYers can control the torque with ease and precision, from 0 to 1,650 rpm, using the accelerator switch.

 2. strýc Pepin

  Na druhý stupeň určitě netočí 14tisíc otáček, to je ale jenom přeřeknutí. :-))

  • Maruna

   Pravdu díž Pepine 🙂 Mělo to být 1400 takže nula navíc se tam připletla omylem 🙂 Díky za koment.