GeForce Garage: Tuning není jen pro auta

Magazín
publikováno: 3. 10. 2017 autor:

Dnes zabrousíme trochu mimo běžná témata a začneme malým kvízem. Na obrázku vidíte:

  1. a) Nadšence do tuningu aut
  2. b) Domácího kutila, který právě vyrábí stylovou poličku na koření
  3. c) Nadšence do stavby počítačů

Design, umění a výkon

Možná se budete divit, ale c) je správně. Podobně, jako příznivci automobilů a motorek rádi obdivují „vytuněné“ stroje se spoustou designových vychytávek i „poladěným“ výkonem, i PC nadšenci mají obor, který se podobným modifikacím věnuje, jen jde o počítače. Jde o tzv. casemodding, známý také jako tuning PC, který se zabývá tvorbou unikátních počítačových sestav, ať už jde o modifikaci běžně dostupných skříní nebo tvorbu projektů od úplného začátku. Tím nejdůležitějším aspektem je zde vždy kreativita a schopnost vytvořit něco jedinečného.

 

A samozřejmě v této činnosti nechybí také soutěže, mezi ty nejznámější patří GeForce Garage. Projekt, který je ve světě nadšenců IT dobře znám, má dlouholetou tradici ve Spojených státech. Již druhým rokem proti sobě staví talentované casemoddery také v Evropě formou souboje jednotlivých zemí. Aktuálního ročníku s názvem GeForce Garage: Destiny of Titans se poprvé zúčastní také český tým, který se postaví již tradičním účastníkům – celkům Polska a Rumunska.

 

Vedle špičkových počítačových komponentů bude týmům bude k dispozici slušná sada nářadí od DeWALT a Stanley Black & Decker. Fanoušci budou mít možnost sledovat nepřetržitý živý stream dvacet čtyři hodin trvající výroby unikátních PC skříní přímo z katovické ESL Areny, kde se celá akce odehrává, prostřednictvím YouTube, Twitch.tv a Facebook. Začátek je naplánován na úterý 3. října od 19.00 a ukončení proběhne o den později ve 21.00.

Diskuze: