Zahradní rider Husqvarna R 214T slaví 30 let

Magazín
publikováno: 20. 4. 2017 autor:

Na samém počátku stál vozík od dětského traktůrku. Studie zatáčení vozíku se postupně vyvinula v roce 1987 v univerzální patent nové zadní nápravy, která dala vzniknout první volantem řízené sekačce, tedy rideru. Během následujících pěti let se rider R 214T dočkal posilovače řízení a automatické převodovky a v roce 2005 i pohonu na všechna 4 kola. Pohon na všechny 4 kola, jinými slovy all wheel drive (AWD), znamenal velký posun kupředu, jelikož podstatně zvyšuje a zabezpečuje průchodnost na nerovném, vlhkém a kluzkém terénu a na svazích.

Husqvarna se o sedm let později představila s dalším revolučním vylepšením, a to s výměnou benzinové nádržky za akumulátor. Méně hluku a emisí, minimální údržba a startování pomocí stisku tlačítka se stalo hitem. Není se tedy čemu divit, že v roce 2014 přesáhly celkové prodeje zahradních riderů 500 000 prodaných kusů.

Novinka! Husqvarna R 214T AWD

Společnost Husqvarna oslaví 30 let technologického vývoje Riderů Husqvarna speciální verzí, která perfektně vyhovuje vlastníkům nemovitostí, jež vyžadují perfektní úpravu trávníku i na členitých plochách jejich zahrad. Vychází z nejprodávanějšího modelu R 214TC, který je doplněn pohonem všech kol (AWD) pro zlepšenou trakci a pohyblivost za všech podmínek. 

Systém kloubového řízení poskytuje dokonalou manévrovatelnost a vpředu zavěšené žací ústrojí umožňuje snadnou údržbu a čištění. Společně s výkonným motorem V-Twin (dvouválcovým V-motorem) a startování bez použití sytiče dokáže zajistit bezproblémové sečení na řadu let. Tento univerzální Rider pro celoroční využití je skutečnou poctou všem inovacím, které společnost Husqvarna na tomto poli přinesla v uplynulých třech dekádách.

Neustálý vývoj a inovace nyní vyústily v nejnovější zahradní traktůrek rider Husqvarna

R214T AWD. Může se pochlubit ovládacími pedály, skvělou trakcí, unikátním kloubovým řízením, snadno přístupnými ovládacími prvky, automatickým zapínáním vpředu zavešeného žacího ústrojí. A také např. efektivnější technologií sečení BioClip®, která rozseká trávu na menší kousky a umožňuje tak kvalitnější a rychlejší mulčování. Dvouválcový V-Twin motor poskytuje bezproblémové nastartování, je tišší a efektivnější.

 

Historie zahradního rideru Husqvarna:

1987 – univerzální patent na ovládání řízení pomocí zadní nápravy

1990 – vzrůst popularity, rozšíření nabídky zahradních riderů

1992 – posilovač řízení, automatická převodovka – nový Rider Pro Flex

2005 – systém AWD (pohon na všechna čtyři kola)

2007 – vizuální proměna rideru, zvýšení ergonomie a nové režimy používání

2011 – nový, výkonější model 500, se kterým se Husqvarna dostává do komerční sféry

2012 – první zahradní rider na elektřinu

2014 – více jak 0,5 mil. prodaných riderů na světě

2017Husqvarna R 214T AWD

Diskuze: