Nezničte si záda hned při první sněhové nadílce.

Magazín
publikováno: 9. 12. 2016 autor:

Možná budeme mít zase letos zimu bez sněhu, ale pokud by přeci jen něco nasněžilo a ono nasněží, tak pro vás máme několik tipů, jak si neuhnat hexenšus. Pokud poběží vše dle zajetých pořádků, tak se technické služby zaměří na ty důležité (prioritní) chodníky a jak se na ně máte dostat přes hromady sněhu ve vaší příjezdové cesty už za vás nikdo řešit nebude. Navíc se můžeme těšit na tradiční příspěvek na TV Nova, že až na chodníku u vás před plotem uklouzne stará babička tak vás zavřou až zčernáte. Nic na plat zase bude potřeba vzít do ruky, hrabla, lopaty, košťata nebo škrabáky a spálit trochu toho lidského sádla. Pomocí kvalitních nástrojů třeba od Fiskars a té správné techniky můžete ušetřit nejen čas, ale i bolavá záda.

 

Na sníh se musí vědecky

Odklízení sněhu není jen tak. Jedná se sice o zdravou aktivitu na čerstvém vzduchu, při které spálíte mnoho přebytečných kalorií, ale jen v případě, že dodržíte několik základních pouček. Jinak si velmi snadno přivodíte nějaké svalové zranění nebo se minimálně lidově řečeno „vyšťavíte“ za pár minut. Nejdůležitější je výběr a použití vhodného nářadí. Doporučujeme produkty Fiskars, jelikož díky jejich vlastnostem budete muset vynaložit daleko méně síly a způsobíte si menší námahu. Všechno nářadí Fiskars je totiž navrženo s ohledem na „pohodlí“ uživatele.

Náčiní Fiskars určené na úklid sněhu je lehké, pevné, odolné a dodržuje ergonomické standardy, které zabraňují nepřirozenému držení nástroje a hrbení se při práci. Díky kovovým hranám a protipřilnavým kopečkům jsou lopaty odolné proti přichycení sněhu k povrchu lopaty.

 

 

Tip č.1

Důležité je správné nářadí. V závislosti na velikosti plochy a množství sněhu si vyberte vhodnou velikost hrabla. Dbejte na to, aby byl výrobek co nejlehčí – produkty Fiskars váží průměrně 1,6 kg – a aby délka násady odpovídala vaší výšce. K základnímu vybavení pro odklízení sněhu patří hrablo na sníh a škrabka na odstraňování ušlapaného sněhu a ledu.

  • Lopaty na sníh a odhrnovače jsou dobré pro čištění menších ploch a odhazování sněhu.
  • Velký shrnovač sněhu s rukojetí je užitečným nástrojem, pokud potřebujete sníh shrnout na jedno místo bez použití lopaty nebo jiných nástrojů.
  • U odhrnování větších ploch je zase zcela bezkonkurenční dvouruční shrnovač. Při jeho použití můžete využít i sílu vašich nohou a můžete snadno zbavit sněhu větší plochy bez většího tlaku na paže a ramena.
  • Pro zodpovědné řidiče je tu lehká lopata do auta, která je užitečná při řízení v nepříznivém počasí a v nečekaných situacích na silnici. Šikovným pomocníkem je i skládací škrabka na led se smetákem v jednom.

 

Tip č. 2

Než začnete s odklízením, rozmyslete si, kde budete sníh hromadit. Nedávejte jej na silnici, protože tam bude překážet a v horším případě vám ho projíždějící pluh hodí zpátky na příjezdovou cestu. Vyberte takové místo, na kterém nebude sníh nikomu vadit.

 

Tip č. 3

Nejlepším materiálem pro posyp chodníků je štěrk nebo písek. Na jaře je ale nutné jeho zbytky zamést a odklidit. V mnoha regionech je zakázáno používat posypovou sůl, která poškozuje rostliny a životní prostředí. A sami asi víte jak jsou všichni sousedé všímaví.

Tip 4

Při odklízení sněhu noste teplé zimní oblečení. Nejlepší jsou prodyšné oděvy, oceníte je především při odklízení sněhu hrablem. Pokud by se totiž vlhkost hromadila na kůži, mohli byste se nachladit.

Tip č. 5

Pokud je sníh mokrý, nezvedejte hrablo se sněhem, ale jen jej odtlačte pryč. Práci na velkých plochách velmi usnadňují speciální hrabla na sníh. Pokud to není možné, naberte na hrablo pouze malé množství sněhu a pokrčte při zvedání kolena.

 

Vychytávky nářadí Fiskars

Lopata na sníh Fiskars SnowXpert™ s lehkou hliníkovou násadou je v místě držení potažena oranžovou vrstvou plastu. Ergonomicky navržené držadlo nabízí pohodlný a pevný úchop i pro ruce v těch nejsilnějších rukavicích. Hlava lopaty z polypropylenu je lehká a zároveň tvrdá pro snadné odhazování prašanu i těžkého sněhu, a to nejen kolem domu, ale také od aut a z jiných stísněných míst.

Všechny výrobky SnowXpert jsou unikátní tím, že v kovové liště mají zapuštěn odolný drát, který zvětšuje pevnost a trvanlivost výrobku až dvojnásobně proti běžnému nářadí.

Ze stejného designu a konstrukce vychází i shrnovač sněhu Fiskars SnowXpert™, který efektivně odstraňuje sníh přímo od země. Jeho provedení šetří vaše záda a výrazně usnadňuje práci, když odklízíte větší množství sněhu z velkých prostranství.

Jedním ze základních a všestranných pomocníků je i hrablo Fiskars SnowXpert™, se kterým díky zesílené hliníkové liště snadno odstraníte přimrzlý sníh i odklidíte zasněžený chodník nebo příjezdovou cestu.

Diskuze: