Plevel – jarní boj se blíží

Plevel je neodmyslitelnou součástí většiny zahrad a naše lenost nás často žene do chemických alternativ jeho likvidace. Zejména na jaře ale stojí zato překonat naší přirozenou lenost a prostě ten nejhorší a nejodolnější vytrhat. Podle velikosti zahrady to může být práce na půl hodiny, ale také na celý den. Zejména u plevelů, které mají hluboké kořeny nebo tvoří větší trsy si tuto práci můžete trochu usnadnit nějakým k tomu určeným vytrhávačem.

Inovované vytrhávače plevele

Fiskars jako jeden z prvních představil již v roce 2004 svůj vytrhávač plevele, jehož základním smyslem bylo ulevit našim zádům a rukám a vytrhnout I opravdu hluboké a silné kořeny. Každý druh plevele má specifické kořeny. Například pampelišky patří k těm, co se odstraňují nejhůře. Nejlepší období pro odplevelování je tedy právě jaro, protože je půda ještě vlhká a kyprá.

 

Fiskars letos představil hned několik inovovaných vytrhávačů a konečně jsme se dočkali i hliníkové varianty, která slibuje zvýšenou odolnost. Pedálová část je nově otevřenější pro přesnější cílení, které je nejdůležitější pro správné vytrhnutí kořenů.

Model Fiskars SmartFit má teleskopickou rukojeť z hliníku, která je o 450 gramů lehčí než předchozí generace vytrhávače. Délka se může přizpůsobit potřebám zahradníka. Je nastavitelná v rozmezí od 99 do 119 cm, umožňuje tak každému najít pro práci tu nejlepší polohu. Rukojeť má viditelné a jasné značení pro nastavování délky.

Model Fiskars Xact má matnou černou rukojeť a nové, ergonomicky navržené držadlo, které pomáhá držet zápěstí v neutrální pozici. To ulehčuje práci a snižuje zátěž rukou.

Model Fiskars Light v bílo-béžové kombinaci je ze všech vytrhávačů plevele Fiskars nejlehčí, nejmenší a nejkratší, a hodí se tak pro menší zahrádkáře včetně dětí.

 

Všechny inovované vytrhávače plevelů jsou vyrobeny z lehkého, odolného hliníku. Čelisti vytrhávacího mechanismu jsou vyrobeny z nerezové oceli. Vylepšen byl také stahovací systém, který snadno a bez námahy uvolní zachycený plevel.

Ceny těchto vytrhávačů začínají na 950 korunách.

Diskuze: