Nová generace nářadí DeWalt přichází na trh

DeWalt nedávno představil novinky ve svém portfoliu a ty nyní přichází na český trh. Nové vrtačky i rázový utahovák, jsou proti svým předchůdcům ještě kompaktnější a zároveň nabídnou vyšší maximální utahovací sílu.

Kvalitní a nešizená konstrukce

Již loňská generace vrtaček a utahováků od DeWaltu nabízela kvalitní konstrukční řešení klíčových součástek. Celokovová převodovka s až třemi rychlostními stupni, kvalitní bezuhlíkový motor, elektonicky řízená spojka nebo praktická LED svítilna v těle vrtačky jsou stále tam kde dřív, ale vše prošlo vylepšením.

Standardem zůstávají praktické doplňky jako je kovová spona na opasek, baterie s indikátorem hodnoty nabití, nebo magnetický držák nástrojů.

Vrtačka DeWalt DCD791 a příklepová vrtačka DEWALT DCD796

Kompaktní bezuhlíková vrtačka DeWalt DCD791 vychází z ověřeného modelu DCD790.  Výrobci se podařilo optimalizovat komfort používání i výkon. Bezpochyby tak postupně nahradí svého předchůdce a dá se očekávat, že stejně tak tomu bude u dalších nově představených zařízení.

Novinka se pyšní rozměry 173x203mm, což je, při kroutícím momentu 70 Nm a výkonu 460 W, opravdu neskutečně málo. Vylepšení se dočkala i LED svítilna. Nově nabízí světelný tok 60 lumenů a především má nový přepínač, který umožňuje rozsvítit ji nezávisle na provozu motoru a osvítit tak pracovní místo až na 20 minut v kuse. Jinými slovy, na většinu prací ve špatně dostupných prostorách, pro které je kompaktní řada nářadí určena především, už nebudete muset nosit svítilnu zvlášť.

Stejným způsobem v DeWaltu upravili i příklepovou variantu DCD796. Ta se s rozměry zastavila na hodnotě 203x190mm a z hlediska výkonu a kroutícího momentu je na tom stejně jako DeWalt DCD791, tedy 460W a 70 Nm.

Rázový utahovák DEWALT DCF887

Větších inovací se dočkal rázový utahovák DeWalt DCF887. I u něj došlo k navýšení výkonu a zmenšení celého těla přístroje. Konkrétně se bavíme o skoku ze 165 Nm na 205 Nm a na velikost 140×245 mm.

Hlavní novinkou je ale v jeho případě možnost volit mezi třemi rychlostmi, díky které je DCF887 o trochu univerzálnější než jeho předchůdce DCF886. Snížení rychlosti a utahovacího momentu oceníte především při s menšími šrouby.

 

Co to stojí?

Novinky se nám líbí, díky svým rozměrům se jeví jako ideální nářadí na práce v omezeném prostoru a na špatně dostupných místech. A pokud již vlastníte přístlušné 18V baterie a nabíječku, nemusíte se bát ani ceny.

Například ve specializovaném obchodě s nářadím DeWalt Duchacek.cz najdete rázový utahovák za 4 690 Kč. Příklepovou vrtačku za 5 190 Kč a vrtačka bez příklepu vás bude stát 4 690 Kč. Pokud žádné nářadí od firmy DeWalt ještě nevlastníte, budete se muset smířit s vyšší cenou. Za to v balení naleznete navíc nabíječku a dvě výkonné baterie, s indikátorem stavu nabití a možností použít ji v jakémkoliv dalším 18V zařízení od firmy DeWalt.

Například rázový utahovák pak budete vybírat ve verzi s 2Ah li-ion bateriemi za 8 430 Kč, nebo ve verzí s 5Ah li-ion bateriemi za 11 150 Kč. Když ale vezmete v potaz, že cena samotných 2Ah akumulátorů a nabíječky je 5 990 Kč, jde stále o rozumnou investici.

Diskuze: