3M pracovní BlueTooth sluchátka

Nikoho při práci nebaví dlouho ticho, a to ani když se rozjede cirkulárka. Ale jestli se k tomu tichu nechcete jednou dopracovat napořád, je nutné sluch při takových činnostech chránit. Naštěstí to už dlouho neznamená nasadit si „Otíkovy skořápky“. Ještě nedávno byly možnosti dost omezené a ochranná sluchátka nenabídla víc než FM rádio, nebo připojení ke zdroji zvuku kabelem. Situace se ale naštěstí mění!

Konec tichu, reklamám a drátům

Bluetooth už je tu nějaký pátek, v oblasti spotřební elektroniky se šíří všemi směry a konečně došlo i na vercajk! Co si budeme povídat, při vycházkách do práce se kabel překousnout dá a stejné to je i za stolem v kanceláři, ale když se člověk pustí do něčeho na zahradě nebo v dílně, to poslední co by chtěl, je motat se v drátech od sluchátek. A proto nás překvapuje, že se bluetoothem vybavené ochrany sluchu objevují až v poslední době a ještě pořád jich není moc!

Pokud se poohlédnete po kvalitní ochraně sluchu, pravděpodobně budete vybírat z nabídky sluchátek společnosti 3M, která své portfolio obohatila o nový model, se kterým můžete zapomenout na kabely i otravné reklamy v rádiu.

3M WorkTunes Wireless

Ochranná sluchátka WorkTunes

Ochranná sluchátka WorkTunes Wireless

Sluchátka poskytují standartní útlum 25 dB a bušení pneumatické sbíječky tak dokážou ztišit na hlasitost psacího stroje. Pokud se nechystáte vypravovat letadla, nebo létat do práce vrtulníkem, měla by stačit. I tak ale výrobce doporučuje, doplnit je v případě používání extrémně hlučných strojů, o dodatečnou ochranu ve formě ucpávek.

O napájení všech doplňujících funkcí se starají dva AA články, které lze vyměnit za lithiovou baterii. My ale možnost použití klasických článků oceňujeme, v případě práce mimo vlastní dílnu, se bude jejich dostupnost hodit. A aby se sluchátka nevybila, když je před odložením na ponk zapomenete vypnout, jsou vybavena funkcí auto shutoff, která to udělá po dvou hodinách za vás.

Bluetooth se postará o přenos zvuku z telefonu, tabletu, nebo i PC, takže je možné si práci zpříjemnit hudbou i mluveným slovem, z jakéhokoliv zdroje. Nasnadě je Youtube, Spotify, nebo třeba online vysílání televize. A kdo je tradicionalista, stále má k dispozici FM rádio s padesáti předvolbami, nebo pro jistotu i linkový vstup.

Dostupnost a cena 3M sluchátek

Ergonomie vypadá velmi zdařile. Nový hlavový most je odlehčený a díky perforaci se pod ním nebudete potit. Příjemně velké ovládací prvky, usnadňující použití v pracovních rukavicích, jsou soustředěny na skořepině pravého sluchátka. Většinu činností obstará hlavní kruhový ovladač, s jehož pomocí snadno naladíte stanice FM rádia, nebo budete přepínat mezi jednotlivými stopami ve vaší hudební knihovně a díky hlasovému průvodci, který pomůže s nastavením i všemi funkcemi, nebudete mít problém ani poslepu.

Pracovní sluchátka 3M WorkTunes vyjdou na 81 USD (přibližně 2000 Kč), oproti levnější drátové verzi, kterou pořídíte i za polovinu, ale nabídnou výrazně vyšší komfort a nakonec i bezpečnost. Jediné co nás mrzí, je absence funkce handsfree, kterou nabízí  například firma Silenta u svých ochranných sluchátek A-COM BT, nebo společnost ION se sluchátky ToughSounds. Tyto produkty však budete v České Republice shánět jen velmi těžko.

Dílenská sluchátka 3M – FM/Bluetooth

Diskuze: