Makita má řešení, jak si nabít telefon z pracovních baterií

Také jste si už někdy říkali, proč si musíte do dílny nosit nabíječku na telefon, když máte všude kolem Li-onové baterie, které by vaše zařízení nabily jedna dvě?
S řešením je tu Makita, která přišla s jednoduchým nástavcem Makita ADP05 . Ten dokáže zároveň napájen ne jeden, ale hned dva přístroje naráz!

Malý nástavec nese označení Makita ADP05 a je kompatibilní s veškerými bateriemi Makita LXT o napětí 14,4 a 18V. Nabízí 2 USB porty, z nichž každý dokáže dodat elektrický proud o síle 2,1 ampérů, v součtu tedy 4,2A, pokud jsou zapojené a aktivní obě USB. Důležité je zmínit, že elektrický proud je regulovaný a také garantovaný. Napájecí proud 2,1A lze z dnešního pohledu nazývat tzv. Superchargerem neboli rychlonabíječkou.

Co nástavci od Makity funguje skvěle, je spona na opasek, takže ho můžete mít stále u sebe, ať jste kdekoliv. Spona perfektně drží, takže se nemusíte bát nečekaného pádu. Chybí nám zde jen indikátor kapacity baterie. Nezbývá proto než doufat, že ho japonský výrobce do další generace svých dobíjecích nástavců přidá.

Adaptér je již dostupný v několika specializovaných obchodech s cenou okolo 700 korun. Dnes sice seženete běžně kompletní externí zdroje s dvěma USB konektory a obří kapacitou 10,5Ah za cenu i pod 500 korun. Bohužel kvalita těchto levných zdrojů, bývá často nevalná a udávané parametry téměř vždy nepřesné, možná i klamavé.
Jestliže vlastníte kvalitní, značkové zařízení od renomované značky Makita, mohla by pro vás být tato šikovná pomůcka zajímavou volbou.

Srovnání cen na Heuréka: https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Makita+ADP05

Diskuze: