Dárky pro malé kutily

Vánoce jsou už zase za rohem, takže jako správný rodič už určitě mnoho překvapení pro své ratolesti máte. Pokud u vás ale bydlí malý kutil nebo kutilka a vy stále hledáte něco originálního, co byste jim pod stromeček nachystali, připravili jsme pro vás pár tipů na dárky pro malé kutily, kterými své pomocníky určitě ohromíte. 

Malý zahradník

Švédská značka Husqvarna, jejíž historie sahá až do konce 17. století, si připravila hned několik modelů pro nejmenší. Na debatu, že vám potomek nemůže pomáhat na zahradě, protože jsou pro něj křovinořez nebo pila příliš nebezpečné, můžete do budoucna s klidem zapomenout. Firma pojmenovaná podle města v jižní části Švédska sídlícího na břehu nádherného jezera, připravila pro malé zahradníky hned několik nástrojů.

Chybu s výběrem neuděláte s pilou s rotujícím plastovým řetězem, kterou pořídíte rovnou v sadě s helmou a rukavicemi. Pro malé milovníky úpravy živých plotů má Husqvarna v nabídce napodobeninu plotostřihu s pohybující se střihací lištou nebo plastový vyžínač. Ten vydává autentické zvuky, po zapnutí se mu rozsvítí zelené tlačítko a spodní část se začne točit. Nestihli jste stále uklidit zahradu od spadaného listí? I s tím vám vaše dítěmůže pomoci! Stačí mu vybrat dětský foukač od Husqvarny, jenž po zapnutí vydává autentické zvuky. Všechny hračky skandinávského výrobce najdete zde.

 

Bořek stavitel

V případě, že je váš rozpočet o něco vyšší, vsaďte na funkční napodobeninu buldozéru od značky CAT. Za bezmála 7.000 Kč získáte elektrické vozítko, které se pohybuje, vydává zvuky jako skutečný buldozér a ještě před sebou umí tlačit lehké předměty, ideálně „kameny“, které výrobce Kid Trax dodává spolu s buldozérem. A možná byste nečekali, že tohle parádní žluté kotě je vhodné už pro děti od 3 let.

 

Kreativní princezny

Buldozér zcela nepochybně zaujme i malé princezny, pokud se ale chcete vyhnout zdviženým obočím příbuzenstva, protože se dárky pro kluky nehodí pro holčičky, máme i pro vás několik tipů. Zahradní domek v zářivých barvách vám jistě zaručí nálepku „nejlepší tatínek na světě“ a do té doby, než ho bude vaše holčička moct používat na zahradě, si v něm určitě užije dostatek zábavy i doma.

 

Ekologickou výchovu hravě zvládnete se sadou na ptačí budku, kterou si děcko může nejen sestavit, ale poté následně i vymalovat. Hitem letošních Vánoc je pak u dětí mýdlová laboratoř. Vlastní mýdlo v edici pro drsňáky si ratolesti můžou vyrobit třeba ve tvaru mozku, očních bulv nebo zelených prstů. Tak to naše tipy na dárky pro malé kutily.

 

Diskuze: