Festool zpříjemňuje vaši práci již více než 80 let

Od založení společnosti Festool Gottliebem Stollem uplynulo více než 80 let. V dnešním článku se poohlédneme zpět do historie dnešní jedničky ve výrobě elektrického i pneumatického nářadí pro truhláře. 

Nářadí Festool již dlouhé roky nastavuje laťku v oboru a neustále přichází s novými inovacemi jejichž cílem je zvyšování komfortu a efektivity práce. Výsledkem úsilí značky je více než 300 patentů a fantastická reputace mezi zákazníky.

Živá legenda mezi truhláři

Společnost, která se ve svých počátcích nesla název Frezer&Stool, přišla s prvním revolučním nářadím hned v roce 1929. V tomto roce na trh uvedla první přenosnou řetězovou pilu. Nedocenitelně tak ulehčila každodenní náročnou, dosud ručně prováděnou, práci lesníků.
Dalším z přelomových nástrojů firmy Festool mohl svět spatřit v roce 1951, kdy přichází s vibrační bruskou Rutscher. Výrazně tedy promlouvá do opracování dřevěných povrchů. Pro zlepšení pracovních a hygienických podmínky v dílnách všech truhlářů vymysleli konstruktéři Festoolu v roce 1976 první excentrickou brusku s integrovaným odsáváním prachu.
Hlavním cílem Festoolu je neustále zvyšovat komfort při práci s nářadím. Společnost se zaměřuje především na snižování vibrací a hlučnosti, přesnost seřízení, hladké řezání, výkonné odsávání a snadnou manipulaci. Manipulaci s nářadím výrobce ulehčuje funkcemi Plug-it a Fast-fix, které urychlují výměnu kabelů, respektive usnadňují výměnu brusného nebo pilového kotouče. Vylepšení CENTROTEC vám potom podle výrobce usnadní a zrychlí přechody mezi vrtáním, šroubováním a zahlubováním.

 Spárujte si brusku s mobilem

Výrobce si je vědom svého dost výsadního postavení na trhu a mnoho času tak věnuje také testování svého nářadí. Díky tomu si může dovolit udržovat vysoký standard kvality. Nářadí Festoolu nebude nikdy patřit mezi to levnější a s těží ho budete hledat v nějakých Hobbymarketech.
Pod pojmem Festool se stále skrývá prémiová kvalita a inovace za kterou si budete muset také prémiově zaplatit. Zajímavostí je plánovaná integrace inteligentních čipů do jednotlivých strojů, díky kterým budete moci například ve svém mobilním telefonu kontrolovat servisní intervaly podle reálně odpracovaných motohodin i způsob jakým se s mašinou pracuje, ve smyslu otáček, zatížení atd.
Společnost se nezaměřuje pouze na nářadí, dodává také širokou škálu příslušenství, spotřebního materiálu a organizačních systémů pro celá pracoviště.
www.festool.cz

Diskuze: