Stihl představil retro sekery za těžké peníze

Magazín
publikováno: 11. 11. 2014 autor:

V šestadvacátém roce minulého století, za humny respektive Krušnýma horama, založil jeden němec Andreas strojírenskou firmu a nazval ji ne příliš kreativně po sobě Stihl. Letos si pak v tomto koncernu vzpomněli,  že by nebylo špatné zkusit i v nářadí využít marketingové vlny „retro“ a pustili se do výroby několika typů retro sekery nesoucí označení 1926.

Tato nová modelová řada ručně vyráběných seker odkazuje na rok založení společnosti. V rámci řady potom najdeme lesnickou, univerzální a štípací sekeru. Výrobce se chlubí, že sekerám z edice 1926 věnoval náležitou péči, zejména, co se výběru použitého materiálu a ručního zpracování týče. Řádnou péči pak věnoval i cenotvorbě protože to není žádná láce a kvůli retro sekeře budete muset sáhnout trošku hlouběji do kapsy.

Ručně kovaná Čepel

Pro výrobu retro sekery vybírána vysoce kvalitní ocel, která je následně za použití bucharu ručně kována. Následně sekeru kovář vezme a na korundovaném brusném kámeni ji ručně nabrousí ostří. To aby byla dostatečně ostrá a odolná vůči opotřebení. Výrobní proces čepele je zakončen vyražením individuálního výrobního čísla na její hlavu, potom vám Stihl ještě přidá kožený kryt na ostří.

Řemeslně opracované topůrko

Mezitím je samozřejmě dostatečná péče věnována také topůrku sekery. Horský jasan s hustými letokruhy, jehož dřevo se vyznačuje vysokou stabilitou, je ručně opracováno tak, aby pohodlně padlo do ruky. Následně je topůrko dvojitě navoskováno, to aby vám déle vydrželo. Finální podoba topůrka je dokončena vypálením STIHL štemplu.

Ceny a specifikace

Retro sekery z edice 1926 jsou nabízeny v síti autorizovaných prodejců Stihl a Viking za následující ceny:

 

STIHL 1926 štípací sekera (délka 80 cm, hmotnost 2750 g)

Maximálně odolná sekera, která je tvarována tak, aby štípání dřeva bylo co nejjednodušší. Cena: 2 981 Kč

 

STIHL 1926 lesnická sekera (délka 70 cm, hmotnost 1200 g)

Ideální sekera do lesa. Dlouhé topůrko poskytuje výbornou pohybovou energii pro kácení a odvětvování. Cena: 2 452 Kč

 

STIHL 1926 univerzální sekera(délka 40 cm, hmotnost 700 g)

Perfektní sekera pro všestranné použití. Je výborně vyvážená  a kompaktní. Cena: 1 701 Kč

Diskuze: