Al-Ko představilo domácí vodárnu HWA 1304 F

Novinka pro rok 2014, Al-Ko HWA 1304 F se konečně před pár týdny dostala na sklady prodejců.  Mnoho inovací od předchozího modelu kromě přidané elektroniky nenajdete a to je v podstatě i dobře. Jedná se o velice vydařený model vodního automatu, který v poměrně kompaktním balení nabízí vynikající poměr ceny a výkonu.

Hodně muziky za přiměřené peníze

Cenovka se u většiny prodejců pohybuje hluboko pod 5000 Kč, což je u vodárny vyrobené v „Rakousku“ velice příjemné. Hlavně za tuto cenu již dostáváte komplet i s automatikou Hydro Control, díky které je čerpadlo schopno automaticky spínat při otočení kohoutkem kdekoli na připojeném řadu nebo hadici. Ochrana proti běhu na sucho je pak samozřejmostí.

Vzhledem k tomu, že jeho primární určení je zásobování užitkovou vodou ať již ze studen nebo dešťových jímek oceníte velký a hlavně dobře přístupný a čistitelný předfiltr, který chrání čerpadlo vodárny před znečištěním. Sání i výtlak je osazen coulovými přírubami.

Vodárna je osazena jednostupňovým hnacím ústrojím čerpadla díky čemuž je sací hloubka relativně malá a to max. 9m. Pro čerpání z jímek by to mělo být ovšem bohatě dostačující. Výtlak výrobce uvádí v maximální hodnotě 50m. Al-Ko HWA 1304 F s příkonem 1300 W dokáže vyvinout maximální provozní tlak 5 barů a dopravit 5000 l vody za hodinu. Samozřejmě vše v ideálních podmínkách.

Ovládání je velice jednoduché a vše potřebné jako zapnutí, provoz a případnou chybu signalizují tři kontrolky doplněné tlačítkem „Reset“.  Hlučnost udává výrobce na úrovni 83 dB což je průměr a určitě bude dobré čerpadlo uschovat do jímky nebo technické místnosti.

Pokud tedy hledáte na zahradu automatickou vodárnu a bojíte se klasické „Číny“ Al-Ko HWA 1304 F vám za dobrou cenu odvede skvělou práci. Sám výrobce ji ovšem řadí do kategorie „Hobby a Zahrada“. Pro celodenní provoz a průmyslové využití už budete pro jistotu muset sáhnout po něčem dražším.

 

www.al-ko.cz

 

Diskuze:

  1. Milan Franer

    zakoupil jsem váš výrobek a používám ho už třetí rok v domácnosti.Koupil jsem ho hlavně proto,že jsem potřeboval zvýšit tlak aby mi bezpečně zapínal kotel na topení.Vposlední době mám problém.,pustím vodu asi pět vteřin je velice nízký tlak a až potom zapne čerpadlo,tlak se zvýší a voda teče normálně.Stává se však,že v těch pětí vteřinách jde čerpadlo do poruchy.Když se to stane v topné sezoně tak kotel nezapne a jde do poruchy.Dotaz:je možné zaregulovat tak aby při pustění vody čerpadlo zaplo okamžitě se zvýšeným tlakem? Děkuji.

  2. Milan Franer

    opomenul jsem ,že se jedná o HWA1300F

  3. Maruna

    Dobrý den Milane, váš dotaz by spíš měl směřovat přímo na výrobce tedy Al-KO. My jsme informační portál o nářadí a s vaším problémem by měla pomoci technická podpora. Na stránkách Al-KO byste měl najít nějaké kontakty na ně. Díky