Husqvarna slaví 325 let od svého založení

Magazín
publikováno: 28. 5. 2014 autor:

Tradiční švédská značka Husqvarna letos slaví 325 let od svého vzniku. Je to neuvěřitelné, ale Husqvarna profilující se zejména v oblasti lesnictví a zahradnictví započala svou dráhu již v roce 1689. Do portfolia Husqvarny ovšem za tuto dlouhou dobu patří mnohem více než jen pily a sekačky. Například své logo, které je v menších obměnách používáno dodnes postavila značka na vizualizaci pušek z čelního pohledu. Kromě zbraní patřily nebo patří mezi prodejní artikl této severské firmy také například šicí stroje a motorky.

Husqvarna rovná se inovace

Husqvarna patří bezesporu mezi výrobce, kteří svůj business založili na inovacích a vývoji. Každý rok tak sbírá různá ocenění za design a inovace. Na svém kontě má pak logicky celou řadu unikátních řešení a patentů, které se staly standardem v oboru, cílem plagiátorů a nebo motivací pro ostatní výrobce zdokonalovat i své výrobky. Jmenovat například můžeme technologie X-Torq snižující spotřebu paliva i emise, Auto Tune pro optimalizaci výkonu a snížení emisí, baterií poháněné sekačky a pily, robotické sekačky a dokonce i demoliční roboty pro stavební průmysl.

 

Za celou svou historii se tato světoznámá švédská značka může pyšnit několika prvenstvími. V roce 1969 přišla s modelem 189 – první motorovou pilou s integrovaným systémem tlumení vibrací, který zásadním způsobem snižuje riziko poškození cévního a nervového systémů a dalších zdravotních problémů, a zároveň zvyšuje bezpečnost práce profesionálních lesních pracovníků. V roce 1973 uvedla na trh první motorovou pilu s automatickou brzdou na světě s názvem Husqvarna 140.

Hranici technologie posunula Husqvarna v roce 1995 se svojí první plně automatickou robotickou sekačkou na světě Solar Mower, jejímž jediným energetickým zdrojem napájení je sluneční energie. Tento model se stal předchůdcem populární sekačky Husqvarna Automower®.

 

Diskuze: