Efektivní motorovka – více řezat méně čistit

Magazín
publikováno: 25. 10. 2013 autor:

U každého stroje, který se používá pravidelně klade jeho majitel velký důraz na jednoduchost údržby. Čím intezivněji se nástrojem pracuje, tím méně času chce ztrácet vyprazdňováním zásobníků, broušením, seřizováním nebo čištěním filtrů.

Pokud je řetězová pila vaším pravidelným parťákem, ať už v lese, na stavbě a nebo na chalupě a máte ji alespoň trochu rádi, je vaší běžnou rutinou čištění vzduchového filtru. Prachové částice, které pronikly dovnitř mechaniky řetězové pily, neznamenají totiž pouze více prostojů a práce, ale zejména její větší opotřebení.

Pokud si práci s čištěním budete chtít opravdu zjednodušit a omezit, tak při výběru pily sáhněte určitě po některém modelu značky Husqvarna se systémem Air Injection. Ta už od roku 1986 tento problém řeší a v současné chvíli nabízí právě díky systému Air Injection to, že vzduch, který se dostane k prachovému filtru je v podstatě již vyčištěný. Podle Husqvarny dokáže novinka Air Injection za normálních podmínek odstranit minimálně 97 % prachových částic dříve než se dostanou k prachovému filtru.

Tajemství úspěchu spočívá ve tvaru kanálku kolem setrvačníku, který pomáhá oddělovat těžké prachové částice od lehčích částic vzduchu. Pomocí odstředivé síly se tak většina větších nečistot odstraní dříve, než se dostanou vůbec k filtru. Technologii má Husqvarna patentovanou a podle statistik většina uživatelů pil se systémem Air Injection dokázala omezit nutnost čištění vzduchových filtrů z dřívějších intervalů i dvakrát denně na
jednou týdně.
Při výběru řetězové pily tedy zdaleka nejde jen o výkon, váhu, kvalitu materiálů atd. Před koupí je dobré se zamyslet nad jejím reálným využitím a jestli některá z inovací, které různé firmy nabízí není pro vás důležitější než kupříkladu půl koně výkonu.

Diskuze: