Čas na poslední sečení

Magazín
publikováno: 24. 10. 2013 autor:

Čím větší máme pozemek, tím více práce máme se sekáním trávy. Blížící se zima sice zpomaluje její růst, ale i tak se nesmí tráva nechat přerůst, protože pak je její sekání mnohem namáhavější. Koncem měsíce října je většinou čas na její poslední sečení. 

Důležité je při tomto posledním „zastřihávání“ nesekat příliš nízko. Pokud bychom to udělali, zbytečně vystavíme kořenové krčky zimě a mrazu, které už touto dobou můžou klidně přijít. I když se v poslední době vrací retro móda klasické kosy, přece jen není mnoho těch, kdo by tuto práci zvládali a nebo byli takoví nadšenci. Stále tedy platí, že dobrá sekačka nebo traktůrek a ostré nože jsou základ péče o trávník.
Pokud nejste se svým strojem zrovna spokojeni nebo po náročné sezoně již dosluhuje, určitě se podívejte po modelech značky Husqvarna. Jako opravdu renomovaný výrobce zahradní techniky v jejím portfoliu naleznete od robotických sekaček až po stroje určené pro profesionály pečující o komunální zeleň. Husqvarna je známá řadou svých patentů a neustálým vylepšováním. Právě v tomto podzimním období, kdy je opravdu těžké najít den, kdy bude tráva dokonale suchá poznáte přednosti jednoho z patentů Husqvarna, technologie AFTech. Tato inovace byla vyvinuta, abychom museli co nejméně vysypávat sběrný koš. Výrobci se sice často předhánějí, kdo zavěsí za svou sekačku větší koš, ale v reálu je schopnost naplnit jej beze zbytku velice závislá na celkové konstrukci sekačky a výhozu.

 

Právě AFTech je technologické řešení, kdy skelet sekačky, žací nůž a vyhazovací žlab vytvářejí optimální tok vzduchu a tím i posekané trávy. Při sečení se sběrem do koše tak AFTech umožňuje naplnit koš téměž na maximum a tím minimalizovat frekvence vyprazdňování koše. Kromě technologie AFTech disponují sekačky Husqvarna i řadou dalších praktických vlastností jako nastavitelnost výšky rukojeti nebo plynulá rychlost pojezdu.

Pokud byste potřebovali sekat opravdu vysokou trávu zvažte i výměnu za specializovaný žací nůž Abbecon, který jsme před časem právě se sekačkou Husqvarna R 152 SVH testovali i my.

Diskuze: