Husqvarna inovuje své portfolio rukavic

Každý, kdo to s manuální prací myslí vážně moc dobře ví, že není rukavice jako rukavice. V Husqvarně o tom vědí své a proto představili svou novou řadu inovovaných rukavic. Švédský gigant si zakládá na kvalitě zpracování, materiálů a ergonomickém střihu. V jeho kolekci ochranných rukavic tak nově naleznete tři modely s označením Husqvarna Technical, Technical light a Clasic Light, které zaujmou zejména materiály odolnými proti vlhkosti.

K čemu rukavice?

Při práci na zahradě či v lese je vždy na prvním místě bezpečnost. Rukavice by vás měly chránit nejen před zašpiněním rukou, ale zejména před různými druhy poranění, ke kterým může při manipulaci s pracovními nástroji snadno dojít. Především teď, na podzim, kdy probíhá v rámci přípravy na zimu spoustu práce se dřevem, je důležité dbát na dostatečnou ochranu a své bezpečí. A nezáleží na tom, zda se chystáte pokácet strom motorovou pilou nebo „jen“ naštípat palivové dřevo.

Nevhodně zvolené nebo nekvalitní rukavice dokážou práci hodně znepříjemnit. Rukavice by měly perfektně sedět, aby se nemusely neustále upravovat či utahovat. Pokud jsou příliš krátké, neochrání ruce ani zápěstí před poraněním nebo poškrábáním. Důležitý je i kvalitní materiál, který by měl být odolný proti vlhkosti. Nepřesný střih rukavic může způsobovat nadměrné pocení rukou a nepříjemné mozoly. Rukavicím by neměly chybět ani reflexní prvky pro lepší viditelnost v šeru.

 

Husqvarna Technical s protipořezovou ochranou

Husqvarna Technical

Zejména pro práci s motorovou pilou je určen model rukavice Technical s protipořezovou ochranou.

Dlaňová část rukavic je vyrobena z vytříslené nebarvené kozí usně. Kozinka obsahující přírodní tuk se vyznačuje dobrou odolností vůči vlhkosti. Hřbetní část pak tvoří kombinace elastického materiálu žerzej a vrstveného Spandexu, podlepeného pěnovým materiálem. Protipořezová ochrana je stejně jako u dalších ochranných pomůcek Husqvarna řešena všitými kevlarovými vlákny. Ta se v případě kontaktu s pilou namotají na řetěz a zabrání možné katastrofě v podobě těžkého zranění. Takto vyztužena je záměrně pouze levá exponovaná rukavice. U pravé je kladen maximální důraz na pohodlnost a citlivost. Krátký a přiléhající střih umožňuje dobrou pohyblivost a sám o sobě zvyšuje bezpečnost. Pro větší pevnost je palcová část dvojitě prošitá. Rukavice se dají snadno utáhnout suchým zipem a pro lepší viditelnost jsou opatřeny lemováním z reflexního materiálu. Vrchní froté materiál je praktický pro otření nosu a obličeje.

Doporučená cena by se měla pohybovat okolo 500 Kč.

Husqvarna Technical light

Husqvarna Technical light

Tento model je ideální například pro práce se sekerou. Spodní část rukavic je vyrobena z rubové kozinky s velmi jemným semišovým povrchem. Dobrou odolnost vůči vlhkosti zaručuje opět přírodní tuk, který kozinka obsahuje. Hřbet rukavic z vrstveného materiálu Spandex s reflexním lemováním. Okolo zápěstí z neoprenu je umístěna manžeta se suchým zipem, umožňující rukavice pohodlně zapnout a utáhnout. Povrch palce je rovněž pokryt froté materiálem pro snadné otření nosu a obličeje.

Doporučená cena by se měla pohybovat pod hranicí 500 Kč.

Husqvarna Clasic

Husqvarna Classic light

Tento model je určen pro běžné práce na zahradě, hodí se k sázení, pletí, hrabání listí či k nošení dřeva. Díky své tenkosti velice dobře padnou. Dlaňová část je vyrobena z vytříslené nebarvené kozí usně s přírodním tukem pro lepší odolnost vůči vlhku. Hřbetní část je tvořena kombinací syntetické kůže, pleteniny žerzej bez podšívky a kozinky.

Doporučená prodejní cena by měla být cca 230 Kč.

 

www.husqvarna.cz

 

Diskuze: